W jaki sposób sprawdzić, kto telefonował?

W erze telefonów komórkowych a również ogólnego dostępu do internetu bardzo atrakcyjne stało się sprawdzanie, kto do nas telefonuje. Naturalnie nie robimy tego bez powodu – jesteśmy w stanie wypatrywać wskazanych numerów telefonów czy też osób, do jakich pragniemy zadzwonić, ale o wiele częściej najzwyczajniej w świecie sprawdzamy, kto do nas dzwoni. Kiedyś robiliśmy to za pomocą papierowych książek telefonicznych. W dzisiejszych czasach niemniej jednak mamy internet, który w znaczący sposób upraszcza oraz w głównej mierze przyspiesza możliwość wypatrywania konkretnych numerów telefonów czy też sprawdzania i oceniania rzeczowych numerów, jakie do nas telefonują.

 

W jakim celu sprawdzamy numery telefonów?

Jeśli nie wiemy, o co chodzi – z reguły chodzi o pieniądze. W przypadku sprawdzania numerów telefonów chodzi nie tyle o zdobywanie pieniędzy, co ich kontrolę. Niestety wielu złodziei sprofilowało się w rabunkach telefonicznych – znane metody wyłudzenia pieniędzy od starszych ludzi oczywiście przez telefonowanie i okłamywanie to wyłącznie wierzchołek góry lodowej. Oczywiście wyłudzenia są w stanie przebierać również inne formy, na przykład próba połączenia z krajem z Afryki, gdzie po oddzwonieniu na naszym rachunku pojawi się kilkuset złotowa suma do zapłaty. Pragniemy ustrzec się przed takimi bolesnymi sytuacjami, właśnie dlatego sprawdzamy, kto do nas dzwoni. Wielokrotnie robimy to jeszcze przed odebraniem telefonu, co jest oczywiście niezmiernie rozważnym podejściem.

Innym bardzo znaczącym bodźcem, jaki uzasadnia do sprawdzania telefonów jest strata wolnego czasu na rozmowę z telemarketerem, który za pomocą telefonu chce nam wcisnąć następną umowę, wierzytelność czy inny artykuł lub abonament. Wystarczy sprawdzić numer i po zweryfikowaniu, że jest to telemarketer – po prostu nie odebrać bądź też nawet zablokować numer, by w przyszłości nie podejmował prób kontaktu. 

Wobec tego spuentujmy, analizujemy numery telefonów, bo:

chcemy uchronić się przed wyłudzeniami pieniędzy,

nie chcemy tracić czasu na rozmowy z telemarketerami,

nie chcemy brać udziału w procederach karnych czy też wyłudzeniach systemowych,

szukamy konkretnego numeru telefonu do punktu sprzedaży, biura bądź też innego podmiotu, z którym pragniemy się skontaktować.

Gdzie sprawdzać numery telefonów?

Jak wcześniej wspomniano, dawniej numery sprawdzaliśmy lub ewentualnie szukaliśmy w papierowych książkach telefonicznych. Dziś jest to o wiele prostsze – wystarczy wstąpić na witrynę internetową numertelefonu 856790009, w jakim miejscu znajduje się elektroniczna baza numerów telefonów. Są tam nie jedynie dane, do kogo należy określony numer, jednak też opinie, które pozwalają stwierdzić, czy dany numer jest niebezpieczny, czy jest to dodatkowy telemarketer czy też inna jednostka, z którą nie pragniemy rozmawiać. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *