Markowe wozy – nabędziesz je na szczególnych licytacjach

Każdy z nas fantazjuje o życiu w splendorze, to kłopotliwe, świat jest tak zbudowany, że nie każdy w tym luksusie może żyć. W następstwie tego opowiastki o tym, że jakiś pojazd należący do kogoś istotnego został kupiony za ciężkie finanse, na ogół traktujemy z przymrużeniem oka. Często okazuje się, że dużo z używanych przez istotne osoby przedmiotów, kiedy trafi na aukcję, może uzyskać wartość przekraczającą znacznie wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są gustowne samochody, które dawno temu były własnością popularnych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się doborowe samochody, należące do obalonego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on gigantyczne zamiłowanie do luksusu, wszystkie samochody znajdujące się w jego stajni były samochodami krótkich serii, fabrykowanych dla najbogatszych ludzi tego świata. Niestety, tunezyjski tyran, despota został obalony, a czmychając razem z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszelkie swoje idealna musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na aukcję, aby odzyskać chociaż znikomą część zagrabionych przez niego walut. 

Jakie automobilowe perełki pojawiły się na licytacji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Licytacje stylowych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni pragną zakupić samochód mający swoją historię, inni pragną z bliska obejrzeć komfort oraz zadumać się nad fortuną innych. W szeregu przypadków, z racji na swoją wartość historyczną, ceny takich wozów szybują w górę. Niejeden chciałby jeździć autem, jaki niegdyś należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone czy innej gwiazdy. I właśnie w przypadku wozów pierwszorzędnych, które pozostały wystawione na aukcje z przeróżnych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na domenie internetowej technology opisujemy takie przypadki.

Aukcje wozów luksusowych cieszą się ogromnym zainteresowaniem. I nie chodzi tutaj tylko o auta najnowszej generacji – wielokrotnie się zdarza, że najwyższe kwoty uzyskują samochody kilkudziesięcioletnie, jednak mające jakąś swoją historię. W jaki sposób dotychczas, najwyższą cenę zdobył samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został zbyty za astronomiczna kwotę 16,4 mln dolarów. Jest to rekord cenowy na aukcjach samochodowych. O tym samochodzie wiadomo wyłącznie, że poprzez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Europy, kto jest jego odbiorcą – nie ujawniono.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              technology

https://www.fox360.net/pl         biznes

https://www.fox360.net              technology

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *