Luksusowe samochody – kupisz je na wyjątkowych aukcjach

Każdy z nas fantazjuje o życiu w luksusie, niestety, świat jest tak zbudowany, że nie każdy w tym luksusie może żyć. Właśnie dlatego opowiastki o tym, że jakiś pojazd należący do kogoś istotnego został kupiony za ciężkie pieniądze, na ogół traktujemy z przymrużeniem oka. Często okazuje się, że wiele z używanych przez istotne osoby przedmiotów, gdy trafi na aukcję, ma prawo osiągnąć wartość przekraczającą o wiele wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są eleganckie samochody, jakie dawniej były własnością popularnych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się ekskluzywne samochody, należące do usuniętego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on kolosalne zamiłowanie do luksusu, wszystkie samochody znajdujące się w jego stajni były autami krótkich serii, produkowanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To smutne, tunezyjski tyran, despota został obalony, a uciekając wspólnie z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszelkie swoje korzystna musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na licytację, żeby odzyskać choć znikomą część zagrabionych przez niego pieniędzy. 

Jakie automobilowe perełki pojawiły się na aukcji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Aukcje doborowych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni chcą nabyć samochód mający swoją historię, inni chcą z bliska obejrzeć komfort oraz zadumać się nad bogactwem innych. Często, z racji na własną wartość historyczną, ceny takich aut szybują w górę. Niejeden pragnąłby jeździć samochodem, który kiedyś należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone lub innej gwiazdy. I właśnie w przypadku samochodów markowych, które zostały wystawione na aukcje z przeróżnych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na stronie internetowej automoto przedstawiamy takie przypadki.

Aukcje aut luksusowych cieszą się dużym zainteresowaniem. I nie chodzi tutaj tylko o wozy najnowszej generacji – w wielu przypadkach się zdarza, że najwyższe kwoty zdobywają samochody kilkudziesięcioletnie, lecz mające jakąś swoją historię. Jakim sposobem dotychczas, najwyższą cenę uzyskał samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został zbyty za astronomiczna sumę 16,4 mln dolarów. Jest to najlepszy wynik cenowy na licytacjach automobilowych. O tym samochodzie wiadomo wyłącznie, że poprzez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Europy, kto jest jego nabywcą – nie wykazano.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              lifestyle

https://www.fox360.net/pl         technologia

https://www.fox360.net              lifestyle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *